Studio Urody Hanna Oględzka

JUVENUS – nowy stymulator tkankowy na bazie polinukleotydów

Czym jest Juvenus?

Jest to nowa linia produktów o działaniu przeciwstarzeniowym, na bazie polinukleotydów. Został specjalnie stworzony do zabiegów na różne problemy skóry twarzy i ciała, daje natychmiastowe efekty. Ma działanie nawilżające i antyoksydacyjne, w wyniku czego buduje optymalne środowisko dla wzrostu fibroblastów, co prowadzi do poprawy elastyczności skóry.

 Jak działają polinukleotydy?

  • Efekt antyoksydacyjny
    Polinukleotydy działają jak wymiatacz wolnych rodników. Dzięki swojej makrocząsteczkowej budowie polinukleotydy wiążą wolne rodniki, co stanowi o ich funkcji ochronnej. Makrocząsteczki są metabolitami enzymatycznej degradacji cząsteczek polinukleotydów.
  • Nawilżenie
    Hydrofilowa i polianionowa struktura umożliwia PDRN wiązanie cząsteczek wody, co powoduje intensywne nawilżenie tkanek. Cząsteczki wody wypełniają przestrzenie śródskórne i sprawiają, że skóra staje się jędrniejsza i bardziej nawilżona.
  • Wzrost fibroblastów
    Silne nawilżenie i działanie antyoksydacyjne przyczyniają się do stworzenia optymalnego środowiska fizjologicznego dla wzrostu fibroblastów, sprzyjającego przywróceniu elastyczności tkanek

Jakie efekty daje zabieg Juvenus?

Juvenus jako zabieg odmładzający i regenerujący, zapewnia natychmiastowe nawilżenie i przywrócenie elastyczności skóry oraz rozwiązuje różne problemy skóry twarzy i ciała. Wśród wskazań do stosowania preparatu znajdują się oznaki starzenia i fotostarzenia, zmarszczki, blizny, utrata napięcia i elastyczności. Zabieg zapewnia przy tym szybkie efekty, działa nawilżająco i antyoksydacyjnie – zapobiega starzeniu m.in. przez wzmocnienie ochrony przed wolnymi rodnikami.

Oczywiście, jako zabieg profilaktyczny nawet już jedno podanie może przywrócić wypoczęty i promienny wygląd skóry, jednak przy głębszych zmarszczkach czy leczeniu blizn konieczne jest wykonanie całej serii. Dawkowanie preparatu uzależnione jest od stanu skóry, a do osiągnięcia optymalnych rezultatów zalecane jest wykonywanie serii.

Jest to zabieg mało inwazyjny i niemalże bezbolesny. Należy jednak pamiętać o tym, by przez 24 godziny nie nakładać na skórę poddaną iniekcji makijażu ani kosmetyków, natomiast przez tydzień należy unikać ekspozycji na skrajnie wysokie i niskie temperatury.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegu nie przeprowadza się u pacjentów z zaburzeniami krążenia, utrzymującym się stanem zapalnym skóry, padaczką, cukrzycą, aktywnym zakażeniem wirusem opryszczki, infekcjami skórnymi, przebytymi lub obecnie utrzymującymi się chorobami autoimmunologicznymi, poważną alergią lub utrzymującymi się stanami zapalnymi, stwierdzoną nadwrażliwością na składniki produktu, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u pacjentów poniżej 18 roku życia.

Rezerwacja

Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji